Poezite Shqip

Shko poshtė

Poezite Shqip

Mesazh nga Admin prej Wed Jun 06, 2007 4:12 am

Ke ketetopik vetem poezi ne Shqip ju lutem.
avatar
Admin

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 37
Registration date : 18/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Puthje.

Mesazh nga Admin prej Wed Jun 06, 2007 4:19 am

Ti te lumi
uneTe lumi
pa nje puthje
sme ze gjumi.
avatar
Admin

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 37
Registration date : 18/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hahaha

Mesazh nga Admin prej Wed Jun 06, 2007 4:22 am

Nese ti me don edhe une te dua. Nese ti qan edhe une qaj .Nese ti hidhesh nga dritarja un ri dhe qesh ahahah Laughing Laughing Laughing Laughing
avatar
Admin

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 37
Registration date : 18/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga Reks prej Thu Jun 07, 2007 2:13 am

e yo Reks me i forti aktual, nese te dhemb me fal
hajde hajde nga dal, te la per mbas ose ta fal
ai tipi qe veres del me paliceta
une atij si them gje tjeter; vetem te rruga e gjeta
tradita e shqiptarit eshte beer me mish
zakoni i veriut sa dush te hash edhe sa dush te pish
kur te kthehesh ne forum ti duhet ta dish se ca bohet mbase te pish.... lol!
avatar
Reks
Anetar i Nderuar
Anetar i Nderuar

Male
Numri i postimeve : 28
Localisation : West London
Registration date : 23/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga Dana prej Thu Jun 07, 2007 4:29 pm

Shume e lezetshme kjo e jotja ,Reks!
avatar
Dana
Anetar i ri
Anetar i ri

Female
Numri i postimeve : 13
Registration date : 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga Reks prej Fri Jun 08, 2007 1:27 am

zakonisht ashtu i kam. lol!


Ne takimin e par digjem si zjarr
Ne takimin e dyt te dua si syte
Ne takimin e tert te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater. cheers
avatar
Reks
Anetar i Nderuar
Anetar i Nderuar

Male
Numri i postimeve : 28
Localisation : West London
Registration date : 23/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga SunshineMimi prej Sun Oct 07, 2007 2:33 am

KUR S'JETOJ DHE JETOJ

Ku do isha, valle
sikur te mos jetoja
ne endrrat e njerezve
plot fantazi.

Dhe une prape
nuk do misheroja
tek ēdo njeri
nje miqesi.

Ku do ishe valle
sikur jetoja
ne nje familje
me harmoni.

Dhe une perseri
do te krijoja
tek ēdo njeri
shume dashuri.

Dhe perseri valle
do te krijohej
nje miqesi
plot harmoni.
Mos thuaj…

Mos thuaj : besomė,
nėse ke ndėrmend tė tradhtosh.
Mos thuaj : tė dua ,
nėse e ke ndėrmend tė shkosh.

Mos thuaj : ta jap jetėn,
nėse pas kėsaj fjale fshehet gėnjeshtra.
Mos thuaj asgjė ,
nėse unė jam e vėrteta.

Mos thuaj : nuk lakmoj ,
Kur nė jetėn tėnde luksin e don.
Mos e laj gojėn me fjalė tė kota ,
Sepse Zoti tė dėnon.....


T e dish te lexosh
E shte e lehte ta kuptosh
D icka dua te tregoje
A nash germat ti lexo
S Hih ku eshte sekreti
U ne ate ne zemer ruaje
R ri e nuk e tregoje
O kjo eshte fare e lehte
J e i zgjuar gjeje vete.

........@.@......@.@
.....@......@.@.......@
......@..................@
........@.............. @
...........@.........@
..............@...@
.................@

Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer!

Sa shpejt ndryshojne njerezit
nga te mire ne te keq
Sa shpejt ndryshojme ne
dhe snjohim dashurine e vertete
sa shpejt sa shpejt
por dhimbja mbetet perjete....

SunshineMimi

Numri i postimeve : 1
Registration date : 07/10/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga ^AngeL^ prej Thu Nov 15, 2007 12:28 am

Te thashe nje here ne mbremje te vish
I dashur nuk erdhe ke faj ta dish
E vetmuar aty gjithe naten po prisja
Ne fytyr e qeshur ne zemer po vdisja
Mos valle pa pritur babi tka diktuar
Dhe per te ardhur te une nuk te ka lejuar
A mos ndoshta tjeter ke dashuruar
Te varfrin te te do ti e ke harruar?
Nuk mbaj mend e shkreti sa kohe kishte ikur
Sa zbardhi mengjesi neonat kane fikur
Deri ne dreke aty te kam pritur
Dhe syte nga lotet me ishin venitur
Perse ti me le ? Kete s`e kuptova
Ne fillim ty te vrava dhe veten helmova

^AngeL^

Female
Numri i postimeve : 18
Age : 34
Localisation : n'shpi
Emploi : me socjal, jok i work
Loisirs : no kapishi me long mishi
Registration date : 14/11/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga ^AngeL^ prej Thu Nov 15, 2007 12:31 am


One morning ne lendine,
Mr.Ujk ndiqte Miss Dhine....
Runs Dhia si veriu,
in front of her del Ariu:
"Good morning Miss Dhi" - "
Mr.ujk wants to q1 me" ...
And Ariu dalendagale
says to Dhia two-tri fjale:
"If you eat kete pallen time,
ujku ska me te prek 1 qime"

^AngeL^

Female
Numri i postimeve : 18
Age : 34
Localisation : n'shpi
Emploi : me socjal, jok i work
Loisirs : no kapishi me long mishi
Registration date : 14/11/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga Reks prej Thu Nov 15, 2007 11:25 pm

ahahaha kjo e fundit ishte e fort lol.

Qesh Shpirt!
Dhimbjen, Lotet, Trishtimin,
lermi mua!
(tashme Ato me njohin..,
e nuk me kafshojne me...)

qesh Shpirt,
nese nuk do qe une te vdes
sepse e qeshura jote eshte jete per mua.

qesh Shpirt,
sepse ndoshta do te qesh dhe une...
avatar
Reks
Anetar i Nderuar
Anetar i Nderuar

Male
Numri i postimeve : 28
Localisation : West London
Registration date : 23/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga ^AngeL^ prej Fri Nov 16, 2007 11:47 am

Sa ftoft!.. Zemra m dridhet,
trupi me rreqethet.
I rrethuar nga muret
qe flasin mjaft per ty.
Nje dritare atje ne qosh
qe fal nje drit te zbeht syve te mi.
Muzgu kishte rene mbi qytetin tim.
Dukej sikur Morti kishte perfshi gjithqka mbi vete.
Nga jasht acar
ererat e forta sikur donin
te marrnin gjithqka me vet.
Bora kishe mbuluar token,
pullazet, dhe rruget e vetmuara.
Mbreteronte nje qetesi
e thelle dhe e frikshme.
E un?! Un mendoj per ty.
Per ty qe nuk shfaqesh askund
vetem si ardhacak braktis gjumin
nga syt e mi qe jan ber si Oqean

^AngeL^

Female
Numri i postimeve : 18
Age : 34
Localisation : n'shpi
Emploi : me socjal, jok i work
Loisirs : no kapishi me long mishi
Registration date : 14/11/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi per internetin

Mesazh nga angel_girl prej Wed Dec 02, 2009 1:58 am


Prej Hotmailit Kur Ti Leshova Syt
Kur Te Pash Paswordin Ne Fyt
Thash U Myt Kuku Per Mu
Shpejt Windowsin E Kam Startu

Ja Po Qeli Mesengjerin Me Shum Deshir
Per Me Gjet Nje Qike Te Mire
Kam Vendos Edhe Pike
U Njoftova Me Nje Qike

Tung I Thash Qka Po Ban
Une Jam Baca Shaban
Tung Me Tha Me Dashuri
Une Jam Dada Selvi

Une E Vese Per Dashuri
Kam Deshir Me I Pas Pes Femi
Ajo Me Tha O Babalok, Largohu
Se Ta Futa Blok

Ok I Thash Nuk Te Lus
Po Ta Futi Ni Virus
Nuk Eshte Gajle Tha Per Mu
Kam Adres Edhe Ne Yahoo
avatar
angel_girl

Numri i postimeve : 16
Registration date : 02/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga angel_girl prej Wed Dec 02, 2009 2:00 am

Hape zemrėn tė hyj mbrenda
mbylle shpejt se u cmenda
dora shkruan zemra ndikon
ktheje letrėn nese mendon
avatar
angel_girl

Numri i postimeve : 16
Registration date : 02/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga angel_girl prej Wed Dec 02, 2009 2:00 am

Ndėgjo zemrėn time
po tė thotė tė vėrtetėn
se pėr ty jam gati
ta japė edhe jetėn
avatar
angel_girl

Numri i postimeve : 16
Registration date : 02/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga angel_girl prej Wed Dec 02, 2009 2:01 am

vajze me prit 1 minut,
mos kujto se jam hajdut,
babin e kam skafist
e per vete jam xhepist
kam 1vile me 3kate,
rreth e rrotull me pellgace
une kam dhe limuzin
por skam lek ti hedh benzine.
qafsha ty jam cuni vetem
po s'besove pyt vellain tjeter
o jeta ime
o yll i botes
kur t'menoj ty
harroj ti hedh bar lopes
avatar
angel_girl

Numri i postimeve : 16
Registration date : 02/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga angel_girl prej Wed Dec 02, 2009 2:02 am

Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy.
avatar
angel_girl

Numri i postimeve : 16
Registration date : 02/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezite Shqip

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi