Per lecuesit e librave

Shko poshtė

Per lecuesit e librave

Mesazh nga Admin prej Wed Jun 06, 2007 4:46 am

Cili eshte libri i pare qe ke lexuar ( Jo libra shkollor ).

Dhe cili eshte libri i fundit qe ke lexuar.

Dhe nese eshte e mundur a mund qe te tregosh pak a shume per kete liber te fundit qe ti ke lexuar?
avatar
Admin

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 37
Registration date : 18/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per lecuesit e librave

Mesazh nga ^AngeL^ prej Mon Dec 03, 2007 5:04 am

u be pak kohe qe skam lexuar liber dmth 3-4 muaj. per aresye kohe. nejse

2 librat e fundit qe kam lexuar, njeri ka qene shqip qe titullohet.

Britma e Detit
autori = Petrit Kucana
pak a shume nje histori e trishtueshme por shume reale ne lidhje me sistemin e sotshem ose te disa viteve me pare ne shqiperi.
flitej per disa veta qe donin te arratiseshin me skafe nga shqiperia per te ikur ne Europe, per nje jete me te mire dhe ne nje vend ku nuk te poshterojne duke kerkuar te drejten tende , dmth ne nje vend pa korrupsion, mbase ne nje vend ku mund ta ngresh zerin dhe te shpalosesh te verteten.

si dhe shume drauma te tjera.


dhe libri tjeter, anglisht

titullohet = The Last Dance
per kete nuk di cte them shume, eshte per teen agers,histori dashuri te komplikuara te shkolles se mesme. all i can say is that i loved reading that book ,bcoz i was romantic. rendeer

^AngeL^

Female
Numri i postimeve : 18
Age : 34
Localisation : n'shpi
Emploi : me socjal, jok i work
Loisirs : no kapishi me long mishi
Registration date : 14/11/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi