Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Shko poshtė

Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Mesazh nga Admin prej Fri May 18, 2007 11:38 pm

Skandal tjeter i serbise ne festivalin europian. Kenga qe shumica e shteteve e votuan si me te miren doli qe ishte e kopjuar. Me teper se 60 % e kenges ishte e njejte me kengen e soni malaj - ndarja e kenduar ne top fest nje vjet me pare . Rastesi apo e qellimte?
avatar
Admin

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 37
Registration date : 18/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Mesazh nga Reks prej Thu May 31, 2007 2:59 am

[b][i] normal qellim se ska si te jet rastsi kur me shum se gjysma i ngjan asaj. mendimi im....
avatar
Reks
Anetar i Nderuar
Anetar i Nderuar

Male
Numri i postimeve : 28
Localisation : West London
Registration date : 23/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Mesazh nga Klee prej Thu May 31, 2007 6:02 pm

Keshtu ata thone, por...natryisht kenga e Sonit eshte shume me mire nejse... Wink Laughing

Megjithese seriozisht, debati provon vetem qe Eurovision eshte shume politik...por hera e tjetra do te eshte ne Belgrade...kur Kosova do te eshte e mėvetėsishme. Munda eshte interesant apo jo? Neutral

Interview me Soni - https://www.youtube.com/watch?v=LS9jKLuZ6f8


( scratch shpresoj qe gjuha e shqipe ime do te ben ndjenja ketu Embarassed ...)

Klee

Female
Numri i postimeve : 4
Localisation : London
Registration date : 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Edhe nje vertetim tjaret

Mesazh nga Admin prej Thu May 31, 2007 8:24 pm

Mediat Angleze e kane cilesuar shume te qarte vjedhjen e kenges se Soni Malajt.
Nuk me vjen mire aspak per kete.
Dhe shpresoj qe vitin tjeter te jemi neve ( Shqiperia ) fituese e Eurovizionit me nje kengetare si Soni Malaj.

Ja edhe nje deshmi tjeter, per te vertetetuar vjeldhej e kenges.

Ju lutem mundohuni qe nese mundeni qe te kuptoni ndonje ndryshim nga kenga ORIGJINALE. dhe nga ajo e vjedhur.

(JO NUK KA)

https://www.youtube.com/watch?v=EBI6tLNEmDo
avatar
Admin

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 37
Registration date : 18/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Mesazh nga Klee prej Thu May 31, 2007 10:02 pm

Miredita "Shqiptar" Laughing Wink - me fal por s'kuptoj gjithcka qe ti ke shkruar Crying or Very sad me trishtim, po mbėshtes ne fjalori im sot Embarassed Crying or Very sad


Megjithese, Shqiperia duhet me mire kenga se ky viti...kuptimi eshte e bukure por ... hmmm me vjen keq...s'pelqej...2006 eshte shume me mire! Embarassed Gjithsesi Soni po kendoj prap eshte nje ida e mire...cdokush perndryshe do te shton standardi i tyre Very Happy

Por okj...ishte kenga vjedhjen?! Ka shume mundesi! Por qe eshte problemi me industri i musik; ose ti ndryshon mjaft... s'ka rėndesi per ligje e drejtė e riprodhimit. Ndoshta, 60% ishte mjaft te shpeton por edhe nje perpjekje (flm zot une s'duhet shqiptoj kete hahaha!) te provokon shqiptar?! Ndoshta punon. Embarassed Shocked Embarassed

Akoma...hera e tjetra... Very Happy Wink

Si une shoh gjendja - OSE kenga ishte vjedhjen, pastaj Serb vetem provon dėshtimin te tyre...megjithėse Musik i Shqiptar eshte shume i larmishėm qe do te jane gabim ose luajme loja e njejte! Wink

https://www.youtube.com/watch?v=mn0WAvFh9GQ&mode=related&search= (clever!)

Klee

Female
Numri i postimeve : 4
Localisation : London
Registration date : 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Mesazh nga Reks prej Sun Jun 03, 2007 1:05 am

tani kete gje ne nuk mund ta vendosim, po prap ecim me fjalet e muzikantve, dhe kjo gje eshte vertetuar nga shum muzikant jo vetem nga muzikant shqiptar po edhe te huaj. keshtuqe ne bazohemi tek fjalet e tyre, tani sic tha dhe vet Soni qe gjithmon jan kopjuar kenget shqiptare dhe kjo eshte e veret po sja ka ve kush veshin edhe hajt kan then vazhdoni se nuk e njef kush shqiprin, po ka ardh koha qe edhe ne kemi fatin ton.
P.S. Viti Tjeter Eshte i Shqipris!!!!!! lol!
avatar
Reks
Anetar i Nderuar
Anetar i Nderuar

Male
Numri i postimeve : 28
Localisation : West London
Registration date : 23/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Mesazh nga Dana prej Tue Jun 05, 2007 7:14 pm

Tani qe eshte e vjeter ajo u mor vesh por a eshte e rastesishme apo e qellimshme kete nuk mund ta pohoj meqe akoma nuk dihet e verteta.
Gjithsesi une besoj se eshte nje turp i madh per Serbet te fitojne Eurovizionin me nje kenge te vjedhur Shqipetare.
avatar
Dana
Anetar i ri
Anetar i ri

Female
Numri i postimeve : 13
Registration date : 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.mbremjeshqiptare.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eurovision 07 - serbet vodhen kengen e Sonit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi