NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Shko poshtė

NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:00 pm

M ė s u e s i i m ė
Oh mėsuesi imė

Sa fortė qė tė dua

Se ti je prindi i dytė

Pėr mua.

Tashė mėsuesi imė

Jam nė klas tė tetė

Dhe mos mėndo se tė

Kam harruar,

Por tė mbaj nė zemėr

Pėr jetė.

Ti kujtoj kėshillat tua

Ti kujtoj ato duar tė arta

Kur mė mėsove tė shkruaj

Dhe mos mėndo se ke qen

Njė dor e huaj.

Tė dua si lulet

Tė dua si stinet

Tė dua me sinqeritet


E tash e jap njė kėshill

E dua mėsuesin

Si prindin e dytė.
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:01 pm

Marigona BellainaĖ n d ė rr i m i
Ėndėrroj tė jem lum

Tė rrjedh nė ēdo damar

Ėndėrroj tė jem liqen

Ujrat pik pėr pik ti pi

Ėndėrroj tė jem anije

Tė lundroj nėper det e oqeane

Ėndėrroj tė jem shpend

Tė fluturoj nė ēdo vėnd.
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:02 pm

Marigona Bellaina

Ēka dua

Dua hėnėn dhe diellin

Qė shėndrit me gėzim

Dua agimin e mėngjesit

Dua shokėt dhe lojėn

Dua prindrit dhe fqinjėt

Dua shkollėn

Dua driten

Dua Nėnėn,dhe Baban

Dua motrėn dhe vėllan

Dua detin kaltėrsin

Dua fushėn malėsin

Dua dėshmoret e liris

E mbi tė gjitha Njerėzin.
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:02 pm

Marigona Bellaina

Luftėtaret e Lirisė


Ju e derdhėt gjakun

Ju e dhat jetėn pėr lirin Arbėrore

Qė sot ju kujtojm prore

Ju jeni lule

Ju jeni trandafil

Mos tju dhimbset gjaku

Se sot erdhi Liria.
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:03 pm

Marigona Bellaina

Skėnderbeu
Skėnderbe tė duam shumė

Qė luftove pėr kombin tonė

Ne do ta falnim gjakun ty

Qė na i solle lirin e kombit ton

Pra me 17 janar tė vitit 1468

U mbulove me njė lavdi

Tė pėr jetshme,

Lavdi Sėnderbeut

Dhe gjith dėshmorve

Qė dhan jetėn pėr liri.
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:03 pm

Marigona Bellaina


28. NėntoriNė viti 1912

Ismail Qemaili

Ngriti flamurin

Kuq e zi

Sa mir e qendise

Ti moj Marigon

Dhe e pėrgadite

Me 28 nėntor

Pra kjo dit festohet

Nė gjith Shqiptarin

U qoft i leht dheu

Dėshmorve tė liris.
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:04 pm

Marigona dhe Merdiana Bellaina
Shkolla imeNė fshatin tim

Aty ku jetoj

Ėshtė shkolla ime

Qė e dua shumė

Nėnt vite aty i kalova

Nė bankat e shkolles

Dituri mora
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:04 pm

Marigona Bellaina
NĖNA IME

Nėnėn time shumė e dua

Sepse ajo mė lindi mua

Mė mėsoj

Mė edukoj

Nė shkoll ajo mua

Ajo mė dėrgoj

Pra ėshtė kėnaqėsi

Pėr mua kur Nėna

Mė thotė tė dua
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:05 pm

Marigona BellainaNjė prilli dita e gėnjeshtrave

Hej a kini dėgjuar

Lepuri veshet i kishte

Shurtuar

Macja kishte

Dy kėmb

Shtėpia fluturonte

Arusha veshėt i kishte

Zmadhuar

Hej ju a kini dėgjuar

Macja e miu

Ishin pajtuar

Dhe fushat ishin

Bėr male

Lisat ishin zvogluar

Lulja lishte

Qelur me gjemba

Hej ti a ke dėgjuar

Macja e miu

Ishin pajtuar

Ha ha eh
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon Oct 19, 2009 5:05 pm

Xhaxhi imė
Xhaxhi imė ti ku je

Kur luftove pėr atdhe

Pse nuk je nė kėt bot

Me ne

Pse forcat serbe

Ty tė vran

E ne nuk e dim

As varrin tand

Atje shkove

Por mė su ktheve

Xhaxhi imė edhe pse

Nuk tė kam par

Mė treguan se

Ke qen luftėtar

Pse forcat serbe

Ty tė vran

Pse ta moren jetėn

E tash ne nuk e dim

As varrin tėnd

.


Marigona Bellaina kushtuar xhaxhit I .Bellaina
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 90
Registration date : 16/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NGA KRIJUESIT E RINJĖ-MARIGONA BELLAINA

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi